Green Bay Packers võitis Super Bowl XLV

10. veebruar 2011

Green Bay Packers hoidis oma eduseisu, et võita Super Bowl XLV (45) Pittsburg Steelersi üle 31-25. See oli põnev mäng, mis jõudis Pittsburgi viimasele sõidule vähem kui kahe minutiga. Green Bay kaitse hoidis ära Pittsburgi rünnaku ja tagamängija Ben Rothlisbergeri, säilitades eduseisu ja andes neile Super Bowli võidu.

Mäng oli täis põnevaid hetki, sealhulgas pealtkuulamine ja 37 jardi värav, et Green Bay mängija Nick Collins sai esimese veerandaja lõpus puudutuse. See võis olla mängu võtmemäng. Näis, et Pittsburg pole sellest käibest kunagi päris tagasi tulnud. Viimase hetke tabamus esimese poolaja lõpus Rothlisbergeri viset Hines Wardile hoidis mängus Pittsburgi ja andis poolajale oma fännidele lootust.

Kolmas veerandaeg oli kõik Pittsburg. Rashard Mendenhall lõi ainsa tabamuse ja Green Bay eduseis langes nelja punktini 21-17. Green Bay ja nende tagamängija Aaron Rogers võtsid aga neljandas veerandis kontrolli tagasi, et mäng 31: 25 võiduga lõpetada.

Aaron Rogers, tagamängija Packersi eest valiti mängu kõige väärtuslikumaks mängijaks (MVP). Ta läbis 24/29 304 jardi ja 3 touch downi. Võib-olla ei olnud tema kõige olulisem statistika pealtkuulamine. Pittsburg viskas 2 vaheltlõiget ja tegi ühe käperdamise. Nende kolm pallikaotust Green Greeni nullist pallikaotusest olid mängu peamine erinevus.

Green Bay Packers pidi mängu jooksul ületama mõned suuremad vigastused. Nad kaotasid mängu alguses vigastuste tõttu kaitseliidri Charles Woodsoni ja võtmesaaja Donald Driveri. Vigastuste ületamine pole Packersil siiski midagi uut. Nende meeskonnas oli terve aasta jooksul vigastusi, sealhulgas hooaja alguses kaotati oma algkaitsja ja pingeline lõpp.

Kuigi Packers oli hooaja lõpus parim meeskond, pidid nad lihtsalt play-offi pääsemiseks kõvasti vaeva nägema. Nad pidid asendusmänguks pääsemiseks võitma oma viimased kaks mängu ja play-off'i paremuselt kuuenda meeskonnana. Neil oli ka NFLi noorim teine ​​meeskond. Lõpuks olid nad siiski viimane võistkond, kes seisis ja suutsid Lombardi Trophy koju tuua (NFL-i meistri karikas, mis on tegelikult nimetatud Packeri eelmise treeneri Vince Lombardi järgi).