Spordi reeglid

Lacrosse: reeglid

Lacrosse mängija positsioonid Lakrosireeglid Lacrosse strateegia Lacrosse sõnastik

Lakrosireeglid on eri liigades erinevad, kuid proovime siin välja tuua mõned põhireeglid, mis kehtivad enamasti keskkooli meeste lakrosile:

Lacrosse Face-Off

• Igas lakrossi meeskonnas on 10 mängijat. Neli mängijat peavad jääma väljaku kaitsepoolele, kolm peavad jääma ründepoolele ja kolm võivad minna väljakule ükskõik kuhu.
  • Mäng jaguneb tavaliselt kaheks pooleks ja neljaks veerandiks, kusjuures iga veerand on 12 minutit pikk. Ülikooli lakrosimängud on pikemad ja laste mängud lühemad.
  • Mäng algab vastasseisuga kahe meeskonna kahe mängija vahel. Pall istub kahe mängija vahel maas ja kohtunik vilistab. See annab märku, et mängijad saavad mõlemad proovida palli kätte saada.
  • Ainult väravavaht saab palli käega katsuda. Kõik teised mängijad peavad palli kandmiseks, söötmiseks, tulistamiseks või püüdmiseks kasutama lakrosepulka.
  • Kui vastasel on pall või ta on pallist viie jardi kaugusel, saab mängija neid kontrollida. Kehakontroll on kokkupuude eest vöö ja õlgade vahel. Võite ka kontrollida mängijat pulga või kinnaste peal, et proovida palli eemale lüüa või hoida palli kätte.
  • Värava ümber on ala, mida nimetatakse kortsuks. Vastasel ei ole lubatud kortsu siseneda, kuid nad võivad oma pulga abil palli üles võtta.
  • Kui palli või palliga mängija läheb mänguväljalt välja, saab vastasvõistkond palli, välja arvatud juhul, kui pall löögi järel piiridest välja läheb. Sellisel juhul saab palli meeskond, kelle mängija on pallile lähim, kui see piirdest välja läks.

Mõnda näidendit, mida lakrosse teha ei tohi, nimetatakse rikkumiseks. Kui mängija teeb vea, pannakse ta 1–3 minutiks karistusalasse. Sarnaselt korvpalliga eemaldatakse mängija mängust 5 isikliku vea korral.

Lacrosse'i isiklikud vead hõlmavad komistamist, tarbetut karedust, ristkontrolli (kontakti võtmine teise mängijaga, kui pulk on teie käte vahel), raiumist (pulgakontroll mitte vastase kinnastel ega pulgal) või ebaseaduslikku kehakontrolli.

Mõned Lacrosse'i tehnilised vead hõlmavad kinnihoidmist, mänguväljakuid (mõlemal pool väljakut pole õige arv mängijaid), ekraanide seadmist, seiskamist ja tõukamist.